para_morze_szczescie

Zabawy w związki

para_przytulona_morzeMiłość jest jednym z najważniejszych celów każdego człowieka. Ludzie chcą być kochani i chcą kochać.
Ty prawdopodobnie wiesz, jak to jest kochać i być kochaną, kochanym. To takie miłe uczucie…Chociaż nie dla wszystkich.
Niektórzy z nas myślą o miłości w kategoriach: trudna, wymagająca, powodująca ból.

Często Ci, którzy rozstali się z bliską osobą, mówią coś w rodzaju: „Nigdy się już nie zakocham, bo to boli”. Miłość nigdy nie boli. Miłość wiąże się z radością i dodaje skrzydeł. To co boli, to tak naprawdę Twoje niespełnione oczekiwania.

Jak to niespełnione oczekiwania? – zapytasz. Już tłumaczę: ludzie zazwyczaj tworzą związki, nie zdając sobie świadomie sprawy z oczekiwań, które stawiają partnerowi czy partnerce. Jest to miłość oparta na oczekiwaniach, na spełnianiu warunków.

Taki związek wygląda jak zabawa pary 4-latków: Ewy i Janka.
Ewa rozpoczynając zabawę mówi: „Janek broń mnie. Ja jestem taka drobniutka i słabiutka, biorę sobie Ciebie za rycerza. Będę wielbić Ciebie i kochać.”
Janek na to: „Zosiu, jestem męski i silny. Służę swoim ramieniem. Biorę wszystko na klatę. Użyję miecza, żeby Cię ochronić. A jak będzie trzeba, to przytulę i buziaka dam – oczywiście, gdy nikt nie widzi. A Ty Ewo, czekaj tu na mnie w piaskownicy i kilka babek zrób.”

Janek i Ewa bawią się w najlepsze. Ewa robi babki. Janek dzielnie biega z mieczem i szuka strasznego Smoka.
Zabawa trwa dalej. Ewa chce pobyć z Jankiem, woła go.

On nic. Ona woła głośniej. On przybiega, zachwyca się Ewą, chwali się zerwaną łuską z ogona Sm

 

 

Pobrała(e)ś już e-booka za free? Znajdziesz go tutaj.