najstarsza_gimnastyczka

Genialna mieszanka pasji i determinacji

 

Nie wierzyłam własnym oczom, gdy ją zobaczyłam. Byłam przekonana, że to świetnie zrobiony montaż wideo. Z ciekawością i determinacją detektywa przeszukałam internet, gdzie znalazłam wiele źródeł potwierdzających tę genialną mieszankę pasji, determinacji i bycia świadectwem słów „Nigdy nie jest za późno, by wypróbować coś nowego”

Chcę Ci przedstawić wyjątkową kobietę, która swój sukces zawdzięcza systematycznym codziennym treningom, zbilansowanej diecie i pasji.

Panie i Panowie, oto absolutnie powalająca, niespełna 87 letnia gimnastyczka Johanna Quaas!!!

Z ciekawostek – Johanna w wieku 50 lat jako emerytowana nauczycielka zaczęła intensywnie trenować gimnastykę . Po 6 latach ćwiczeń wzięła udział w swoich pierwszych zawodach. I tak ćwiczy do dzisiaj. Już po pięćdziesiątce wyćwiczyła sobie 11 zwycięstw i wpis do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza gimnastyczka świata.

W jednym z wywiadów na pytanie na czym polega jej sekret sprawności, odpowiedziała „Nie jem ani za dużo, ani za mało” .  Johanna codziennie ćwiczy: gimnastyka, bieganie i joga. Spójrz jaką ma cudowną figurę.

Od dzisiaj jestem jej gorącą fanką  :) Tym bardziej, że Johanna inspiruje mówiąc: „To wspaniałe znaleźć się w Księdze Rekordów Guinnessa. Mam nadzieję, że ten wpis uświadomi ludziom, że nigdy nie jest za późno by wypróbować coś nowego.”

20 listopada 2017r. Johanna skończy 92 lata. Mam nadzieję, że będzie jeszcze dłuuuugo żyła, by inspirować ludzi do realizacji siebie.

 

 

Pobrała(e)ś już e-booka za free? Znajdziesz go tutaj.

Dodaj komentarz